Aktiivsusmonitor / Pulsikell / Sammulugeja M4

Kas sinu randmed on nutikuseks valmis?

Aktiivsusmonitor. Nutikell. Nutikas käevõru. Targal lapsel mitu nime ja miljoneid fänne üle terve maailma. Nutikad monitorid, kellad ja käevõrud on tehnoloogilise revolutsiooni järgmine samm pärast nutitelefone. Tootevalik on otsatu ning see kajastub ka kellade kvaliteedis ja hinnaklassis, mis võib vabalt jääda paarikümne ja sadade eurode vahele. Milline aga on hea, kui mitte öelda parim, aktiivsusmonitor? Kohe saame teada, sest Fanaatik võtab luubi alla Fanaatiku e-poe ühe populaarsema toote, aktiivsusmonitori M4.

 

Aktiivsus ei küsi vanust, sugu ega lemmiksporti

Fanaatik usub, et tervisemonitori esimene oluline märksõna on universaalsus. Parim pulsikell on moodne, kuid sealjuures piisavalt neutraalne. See on toode, mille disain sobib nii igas vanuses naistele ja meestele kui ka lastele. Aktiivne eluviis ju vanusest ei sõltu. Eksperimendi korras kasutas M4 monitori mõned päevad ka Fanaatiku kõbus vanaema, kes alguses päris täpselt kella mõttele pihta ei saanud. Suur oli aga daami rõõm, kui ta hiljem täpselt nägi, mis rütmis süda lõi ja mitu sammu kodust poodi minekuks ja pargi kaudu tagasi jalutamiseks kulus.

M4 nutika kaaslase universaalsus väljendub ka selle vastupidavuses nii niiskusele ja veele (kuni 20 meetrit) kui ka kergematele põrutustele. Samuti saab toode hakkama erinevates temperatuurides – -10 °C kuni +50 °C. See tähendab loomulikult seda, et sinu pulss saab loetud kõikvõimalike spordialade ja aktiivsete hobide käigus. Petankist mägironimiseni ja pingelisest pokkerist poksini. Jalgpallist joogani ja lumelauatamisest kerge sörgini sulle lähimal metsarajal. Fanaatik kasutas kella kõige rohkem suusarajal ja velotrenažööril ning teadis täpselt, millal tempot natuke tagasi tõmmata ja millal taas treeningule auru lisada.

 

Parim aktiivsusmonitor on meeskonnamängija – kaasa lööb ka telefon

Järgmiseks olulise punktiks, mida Fanaatik tähtsaks peab, on korralik Bluetooth-ühilduvus telefoniga. See võimaldab monitori omanikul luua põhjaliku andmebaasi kõikidest kehalistest tegevustest. See aga on omakorda eelduseks sellele, et teha vajalikud muudatused aktiivsuse suurendamiseks või vastupidi – tõmmata treeningutega natuke hoogu tagasi. Liiga palju võib mõnikord organismile hoopis karuteene teha ja halvasti lõppeda. Samuti saad päeva, tunni ja minuti täpsusega öelda, millal sa viimati suusatasid või kui pikk oli mulluse aasta viimane kepikõnd ema ja vanaemaga. Seda nii ajaliselt, sammudelt kui ka kulutatud kaloritelt.

Lisaks aktiivsuse aspektile garanteerib telefoniga ühendatud kell sulle ka kõik vajalikud märguanded. Kõne bossilt? Kell annab märku. Sõnum silmarõõmult? Sa saad sellest momentaalselt teada ilma, et peaksid taskusse telefoni järele sukelduma. Tähtis kohtumine? Telefoni kalender annab sellest randmemonitori vahendusel teada just õigel ajal. Fanaatik pääses tänu M4 aktiivsusmonitorile päris mitmest hilinemisest ja piinlikust olukorrast.

Kui me juba piinlikest hetkedest räägime, saagu kirja ka üks aus ülestunnistus. Nimelt on Fanaatik kohati veidi hajevil ning kipub telefoni jätma küll kohvikulauale, jõusaali jooksulindi joogitopsihoidjasse kui ka hommikuse kaose ajal kodust välja tuhisedes öökapile. See kõik peatus, kui M4 end telefoniga ühenduse sai ning hõlpsasti märgatava signaaliga teada andis, kui telefon kellast liiga kaugele jäi.

Pole vast hullu, et see lõik veidi pikaks läheb, sest artikli nutikal peategelasel on veel üks kasulik funktsioon, mis üllataval kombel ei ole tervisega isegi liiga palju seotud. Nimelt on monitor ka suurepärane kaugjuhtimispult sinu telefoni kaamerale. Nii ei pidanud Fanaatik paluma appi võhivõõraid, et endast pilte klõpsata. Säti kaamera paika, võta poos sisse, vajuta kella hästiloetaval ekraanil nuppu ja värske materjal Instagrami kontole ongi olemas.

Viimase telefone puudutava märkusena mainime ära, et toode töötas viperusteta nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemidega.

 

Sina magad, monitor töötab pausideta

Uni on hästi toimiva organismi üks peamisi eeldusi. Seda tõestavad nii põhjalikud uuringud kui ka Fanaatiku enda kogemus. Kindlasti on ka lugejatel olnud neid hommikuid, mil pärast justkui korralikku ööund oled veidral kombel rohkem väsinud, kui õhtul teki alla pugedes.

Unetsüklid ja faasid on märksõnad, mis selle eest vastutavad. Sügav uni ja kerge uni on kaks täiesti erinevat asja. Seepärast ei ole põhjust imestada, kui tund aega hiljem magama minnes ja 30 minutit varem ärgates oled hoopis värskem kui tavaliselt. M4 aktiivsusmonitor saab täpselt aru, millal sa sügavalt magad ja millal sa kerge une tõttu voodis vähkred. Juba paari päeva jooksul sai Fanaatik enam-vähem ülevaate oma unetsüklite eripäradest ning tegi vastavad korrektuurid. Pole vist vaja öelda, et mida aeg edasi, seda puhanumalt Fanaatik uuele päevale vastu astus.

Unimütsidele on randmemonitorist abi veelgi! Nimelt on kellal äratuse funktsioon, mis andis meeldivalt vibreerides teada, et nüüd on õige aeg ärgata. Alguses tahtis see veidi harjumist, kuna aju oli harjunud lärmaka telefoni peale päeva alustama, kuid juba pärast paari hommikut ei tundnud Fanaatik enam mingit vajadust hommikuse 200-detsibellise karjuva äratuse järele.

 

Laskume veidi ka detailidesse

– Kaal: naeruväärsed 21,5 grammi. Vaevalt, et kellegi käsi sellest ära väsib.

– Mõõdud: 26,8 x 2 x 1,16 cm. Ideaalse suurusega, et ekraan oleks hõlpsasti loetav ning piisavalt väike, et jääda kõrvalseisjatele märkamatuks.

– Aku: Li-ion (90mAh). Moodsa tehnika vastupidav standardlahendus.

– Aku vastupidavus aktiivsel perioodil: 3-5 päeva. Aktiivne inimene jõuab 3 päeva jooksul päris palju rahmeldada. 5 päeva jooksul veel rohkem :). Seega on aktiivsusmonitor, mis suudab sinuga sammu pidada, igati tegus abimees.

– Aku vastupidavus ooterežiimis: 7 päeva. Siin peame üles tunnistama, et Fanaatik tervet nädalat ilma kellata vastu ei pidanud ning selle numbri puhul usume 100% randmemonitori tootjat.

– Laadimisaeg: 1,5-2 tundi. Märkamatu aeg, mille Fanaatik sättis hommikukohvi ja uudiste lugemise ajale.

– Keeled: inglise, vene, saksa, prantsuse, jaapani, portugali, hispaania, itaalia. Fanaatik suhtles aktiivsusvõruga peamiselt inglise keeles ja mõistis toodet veatult. Suhtlusprobleeme ei tekkinud ka Fanaatiku emakeelena vene keelt kõneleval sõbral.

Aeg kokkuvõteteks

M4 aktiivsusmonitor sai kenasti hakkama kõigega, mida me temalt ootasime. Sammud said loetud, pulss oli pideva kontrolli all ning unekvaliteet paranes märgatavalt. Samuti peab kiitma monitori nutikella omadusi, mis sissetulevatest kõnedest, sõnumitest ja kalendri märguannetest momentaalselt teada andsid. Lisame veel valemisse vastupidavuse niiskusele ja temperatuuridele, võimaluse telefoni kaamerat kontrollida, äratuskella funktsiooni ja hõlpsasti loetava puutetundliku LCD-ekraani ning meil ongi laual üsna perfektne aktiivsusmonitor.

Ainsa miinusena võib välja tuua kellarihma materjali, mis mõnikord käe selle alt higistama pani, kuid see on kõigi sarnaste toodete probleem ning ilmselt paratamatus, millega tuleb leppida.

Kokkuvõtteks võib Fanaatik julgelt öelda, et hea ja kümnete kasulike funktsioonidega aktiivsusmonitori eest ei ole vaja sugugi maksta mitmeid sadu või isegi tuhandet eurot. Piisab vaid sellest, et teed endale selgeks oma vajadused ning parim võimalik variant on tihti vaid kiire googeldamise ja paari hiirekliki kaugusel. Siinkohal säästamegi sinu aega ning kõik, mida sa nüüd tegema pead, on vajutama SIIA.  

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga